Біндер буває ручним (механічним) чи електричним. Призначений для швидкої та якісної підшивки документів на власний корінець. Апарати переплітають: бухгалтерські, комерційні документи, навчальні матеріали, інструкції, звіти, архівні документи та ін.
перфорація листа відбувається за механічного впливу. Ручка - важіль рухається рукою. Чим більше кількість листів, тим більше зусилля потрібно докласти для пробивання отворів. Якщо ви хочете переплести брошуру в 100 аркушів, то не потрібно намагатися відразу пробити отвори у всій пачці. Розділіть листи в стопки необхідної товщини.
Рекомендована кількість листів одночасної перфорації зазначено виробником для кожного типу палітурних машин і становить від 5 до 30.
пробивання отворів відбувається легше і швидше. Коштують вони на порядок дорожче. Тому і застосовуються досить рідко, лише за постійної необхідності виготовлення в офісних умовах великих тиражів.
Залежно від моделі, можна переплести від 90 до 500 аркушів.
У брошурівниках використовують пластикові чи металеві пружини. А також пластикові пружини зі спеціальним зіппером, замком для багаторазового відкривання та закривання пружини.
При купівлі біндера для роботи з пластиковою пружиною потрібно знати:
- Папір якого формату ви переплітатимете (А1, А4, А5...)
- Максимальна кількість аркушів у каталозі (10 аркушів... 100 аркушів)
- Максимальний обсяг палітурки. Він обмежений діаметром пружини. У "пластикових" брошурувальників максимальна кількість листів для палітурки зазвичай 500.
- Кількість аркушів одночасної перфорації (кількість аркушів, які можна пробити (перфорувати) за один раз). Офісні палітурні машини на пластикову пружину можуть перфорувати одночасно від 8 до 20 аркушів паперу (щільністю 80г/м2).
- Наявність регулювання глибини перфорації (відступ отворів від краю). Даний параметр зовсім не актуальний для тонких "книжок", проте чим товщі палітурка, тим більше повинен бути цей відступ. В іншому випадку, при активній експлуатації листи швидко відірвуться.
- ця обкладинка використовується не тільки для звичайних палітурок, але і для виготовлення рекламної та календарної продукції. По перфорованим отворам палітурна машина виробляє механічний обжим сталевого дроту обраного діаметра. Розрізняють два типи перфорацій:
* Найпоширеніший тип із кроком 3:1, у поліграфії – крок 2:1. (Крок – це кількість отворів та петель у пружині на один дюйм (2,54см)).
* Пружини з кроком 3:1 - палітурка до 120 аркушів паперу.
* Пружини з кроком 2:1 розраховані до 270-280 аркушів.
Також палітурник на металеву пружину може в залежності від моделі мати як круглий, так і квадратний тип перфорації.
- Частота використання брошурувальної машини. При рідкісному або нечастому використанні вам достатньо механічного брошувальника. Якщо справа поставлена "на потік", купіть краще електричний біндер.
- чи потрібна можливість регулювання відступу перфорації від краю листа. Якщо ви збираєтеся виготовляти брошури невеликої товщини, то можна купити брошувальник без цієї функції. Але при брошуруванні товстої пачки листів, відступ перфорації від краю має бути більшим. Інакше при частому розкриванні листи просто відриватимуться.
- Яку максимальну кількість аркушів плануєте переплітати? Кількість листів, що переплітаються, для пластикових пружин може бути до 500. Але листи в брошурі не зможуть відкриватися на 360 градусів. Металеві пружини дозволяють це зробити, але товщина стопки, що переплітається, повинна бути не більше 150 листів.
Пружини йдуть або у нарізці під формат А4, або в бобіні (але потрібно різання – вручну, або машиною для нарізування пружини).
У кожного виду пружин для палітурки є свої плюси та мінуси.
Пластикові пружини для палітурки. Кількість листів, що переплітаються, для пластикових пружин може бути до 500. Але листи в брошурі не зможуть відкриватися на 360 градусів. Але вони не дорогі. Плюс користь пластикових палітурних пружин – наявність різноманітних кольорів. Це дозволяє створювати дуже креативні варіанти брошур.
Стандартні діаметри пластикових пружин 8, 12, 14, 16, 19 та 28 мм. Пружина діаметром 8 мм дозволяє переплітати пачку 20-45 аркушів, пружина діаметром 28 мм – пачку до 240 аркушів. Буває й більший діаметр.
Крім цього, пластикові пружини багаторазові і дозволяють легко додавати або прибирати листи. Особливо якщо це пружина із зіпером. Зіппер дозволяє багаторазово, без пошкодження відкривати та закривати пружину. І поставляється у комплекті з набором пружин.
Металеві пружини для палітурки дозволяють розкрити документ на 360 градусів, але при цьому товщина стопки, що переплітається, повинна бути не більше 150 листів. Металеві пружини практично одноразові. Можна за бажання їх розігнути і знову зігнути, але досить складний і трудомісткий. Металеві пружини для палітурних машин дорожчі, ніж пластикові. Натомість вони виграють у довговічності. Основний колір металевих пружин чорний та білий. Кольорових металевих пружин практично не буває у продажу. Діаметри металевих пружин 6, 8 та 14,3 мм. Пружина діаметром 14,3 мм скріплює до 120 аркушів паперу.
Пружини для палітурки продаються упаковками по 50 і 100 штук.
Пишіть по вайберу.
+38 (093) 165 6894 Lifecell +38 (066) 972 4077 Vodafone+38 (044) 221 4997 Viber: +380669724077 |