У більшості випадків вирішальним фактором при купівлі сканера штрих-коду є ціна. Якщо перед вами стоїть завдання прочитання лінійних (1D) штрих-кодів, розгляньте варіант купівлі сканера початкового рівня. Ціна такого пристрою 80-200$, а при дотриманні правил експлуатації воно прослужить вам вірою та правдою не один рік.
Проте, окрім ціни, існують й інші важливі фактори – технічні параметри. Знайомство з ними дозволить зробити правильний вибір на користь того чи іншого сканера штрих-коду.
Найбільш важливим параметром при виборі сканера є здатність його зчитувати/декодувати певний тип штрихового коду.
Практично будь-який сканер штрих-коду, від найдешевшого до найдорожчого, має можливість зчитування 1D лінійних штрих-кодів. Це найбільш поширені у використанні штрих-коди, серед яких Code 11, Code 25, Code 39, Codabar, Code 128, Code 93, Italy Pharma Code, French Pharma Code, MCI, Plessy, UPCE, EAN8, EAN13/UPCA EAN, Matrix 2 of 5, Code 2 of 5.
Деякі сканери нарівні з лінійними кодами можуть зчитувати штрих-коди типу PFD417.
Сканер для штрих-коду, що дозволяє зчитувати 2D штрих-коди (Maxicode, QR Code, Code 49, Codablock, Datamatrix, RSS) буде коштувати дорожче, однак і переваги такої здатності очевидні: при однаковій площі двовимірний штрих-код дозволяє кодувати в 100 разів більше інформації, порівняно з лінійним.
Залежно від розміру та якості друку штрих-коду використання дешевих моделей сканерів може призвести до ситуації, коли штрих-код не зчитується і ви витрачаєте час, нескінченно проводячи скануючий пристрій перед штриховим кодом, у пошуках правильної позиції для зчитування. Така ситуація, безперечно, викликає незручності і навіть роздратування.
Крім того, дешеві пристрої можуть зовсім не прочитати маленькі, погано надруковані або пошкоджені штрихові коди. Тут ми маємо прямий зв'язок: чим більше ви витратите грошей на покупку сканера, тим краще буде якість скануючого елемента. Звичайно, 300$ замість 80$ звучить як досить суттєва різниця. Але оцініть її з урахуванням того, що ви виключаєте необхідність ручного введення даних, таким чином підвищуючи ефективність та продуктивність праці.
Стандартне розширення сканерів штрих-коду дозволяє зчитувати штрих-код шириною лінії 0125 мм і більше.
Сканер штрих-кодів з високим розширенням скануючого елемента здатні зчитувати штрих-код із шириною лінії починаючи з 0,076-0,10 мм.
Багато недорогих сканерів штрих-коду, вартість яких настільки приваблива, мають ще один істотний недолік.
В основному такі пристрої являють собою контактні сканери. Це означає, що вам у буквальному сенсі доведеться торкатися штрих-коду, який ви скануєте зі сканером.
Якщо просунутися трохи далі, у бік дорожчих сканерів штрих-коду, то допустимі відстані сканування зростуть від 0 до 76,2 см.
Існують і спеціалізовані сканери, що дозволяють зчитувати штрих-код на відстанях, рівних кільком метрам.
Найпростіший сканер для штрих-коду початкового рівня розроблений для роботи в офісі. Іншими словами, у місці, де умови роботи досить щадні.
В основному ж умови експлуатації сканера штрих-коду в дистриб'юторській мережі, на складах, в медичних установах вимагають надійного захисту пристроїв, як мінімум, від таких факторів як удари і падіння. У зв'язку з цим корпус більшості сучасних сканерів штрих-коду розроблений таким чином, щоб пристрій не втрачав свою працездатність при падіннях з висоти від 1 до 2 м.
Якщо ви припускаєте роботу в промислових приміщеннях, то зверніть увагу на такі параметри, як пило- та вологостійкість. Висока ціна такого пристрою компенсується його надійністю та довговічністю.
Ручні сканери штрих-коду призначені для сканування загального призначення. Вони можуть знаходитися на столі, поки користувач підніме його, піднесе до штрих-коду і запустить процес сканування.
Для більшості ручних сканерів доступна підставка як опційне обладнання, що дозволяє надійно розмістити сканер на столі або стіні. Зверніть увагу, деякі сканери відразу комплектуються такою підставкою. Подібна покупка допоможе заощадити кошти.
Сканери, що комплектуються підставкою, підтримують режим роботи без рук. Вбудований сенсор розпізнає штрих-код і запускає процес сканування, коли користувач підносить товар до пристрою.
Стаціонарний багатосмуговий сканер штрих-коду Motorola У роздрібній торгівлі популярний і інший тип сканерів з режимом роботи без рук. Це багатоплощинний сканер штрих кодів. Багатоплощинний сканер дозволяє зчитувати штрих-код у будь-якому напрямку, позбавляючи необхідності регулювати кут нахилу штрих-коду щодо сканера. А це значно заощаджує час. Багатоплощинні сканери можуть бути як в ручному, так і в стаціонарному формфакторі, що вбудовується.
У більшості випадків дротовий сканер штрих-кодів з'єднується з PC або іншим обслуговуючим обладнанням за допомогою стандартного USB кабелю. Існує можливість додаткового придбання кабелю живлення з іншим інтерфейсом підключення, подовженого або підключення зовнішнього живлення.
Бездротовий сканер штрих-коду DatalogicЄ ситуація, коли використання довгого кабелю ускладнює роботу зі сканером, в такому випадку краще віддати перевагу бездротовому пристрою. Автономна робота бездротового сканера забезпечується за рахунок бази (зарядного пристрою), що підключено до комп'ютера або обслуговуючої системи звичайним чином. Відстань взаємодії сканера штрих-коду з базою досягає 10 метрів.
Бездротові сканери штрих-коду часто підтримують технологію Bluetooth, що дозволяє надсилати інформацію зі сканера прямо на пристрій Bluetooth вашого ПК або ноутбука.
Насамперед, хотілося б звернути увагу, що помилково ділити сканери на «хороші» і «погані» лише на кшталт підсвічування. Ця характеристика не є якісною. Вона говорить тільки про технологію, яка використовує той чи інший тип джерела, світлодіод або лазер.
Відповідно до джерела сканери штрих-коду ділять на світлодіодні (ССD), лазерні, Linear Image (лінійний фотосканер) та Area Image (матричний фотосканер для зчитування двовимірних штрих-кодів). Окремо хотілося б відзначити досить молоду технологію сканування Image, яка дозволила поєднати у собі переваги світлодіодних та лазерних пристроїв. На сьогоднішній день така технологія більш дорога, але має безперечні переваги — це і дальність сканування, і зчитування штрих-коду в будь-якому напрямку, і невибагливість до освітлення приміщення, в якому проводиться робота.
Телефонуйте. Пишіть на вайбер. Допоможемо у виборі сканеру штрих коду. Сканер штрих коду.
+38 (093) 165 6894 Lifecell
+38 (066) 972 4077 Vodafone
+38 (044) 221 4997
Viber/Telegram: +380669724077
|